• Anasayfa
  • https://www.facebook.com/facebook
  • https://www.twitter.com/twitter
bayrağımız

 


KÖYÜMÜZDEN SELAM VE SEVGİLER
sponsorlarımızZiyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam7
Toplam Ziyaret120029
Üyelik Girişi
Takvim

mehmet şen

mehmet şen
mehmetsen_28@hotmail.com
HÜZNÜMÜ SAKLAYAMADIM
12/10/2013

HÜZNÜMÜ SAKLAYAMADIM

 

Karadenizin mevlanasının adına yakışır anma günlerinin 15. sine kadar gelmiştik.Tekkeköyü Kalkındırma ve güzelleştirme derneği,her yıl olduğu gibi, gerekli hazırlıkları yaparak o kutlu güne geldik ve olanca hazırlıklarla töreni icra etmek üzere toplandık.Tören alanında mevsimin gereği elimizde olmayan nedenlerle proğram birkaç dakika da aksamış olsada her yılkı gibi aynı heyecanla proğramımız  başladı. Ancak proğramın başında ters giden bir kendini belli etmekte idi.Gördüğüm durum üzerine kapıldığım endişeden, Bu işe yıllarca emek veren bir kardeşiniz olarak adeta elimi koynumdan sadece sigara içmek için çıkardığımı hatırlıyorum. Bende bir protokolde rahat rahat oturmak istiyordum ama bırakın oturmayı orada bulunmamın bir ızdıraba dönüştüğünün hüznünü yaşadığımı saklayamam.

 

Proğramın başlangıcında sahneye alınan sunucu akıllara zarar, proğramın akışı sunucu ve akıbeti sunucunun tavır ve davranışlarından belli oluyordu.Kendi kendime bana sunucu var dedikleri sunucu bumuydu acaba.Bu sunucuyu bulmak büyük meziyet gerektirirdi.Sanki Yağlıdere de mikrofon tutacak hiç kimse kalmamıştı.Bu dersten kaçmış lise talebesi kılığındaki sunucuyu böyle bir proğrama monte edene,tavsiye edene,kabul edene söyleyecek bir şey bulamıyorum.

 

Proğramın önemi idrak edememiş bir topluluğu daha ilk gününde sahne almasına konuşmacı edasıyla sağa sola saldırmasına bölgemizde yapılan çalışmaların hızlı yada yavaş ilerlemesine bilerek yada bilmeyerek dil uzatmasına müsaade eden den ziyade tavsiye edenin aklına şaşarım. Biz yıllarıdır çeşitli kurum ve kuruluşları davet ederiz gelenden de gelmeyenden de Allah razı olsun ancak hiç bu kadar iyi niyetimizi suistimal edecek bir kişi ve yada kuruma rastlamamıştık. Buda dernek olarak eksikliğimiz, hata kabul edeceğim nokta, Halifenin adını dahi bilmediği konularda etkisiz, yetkisiz, bilgisiz kişilere söz hakkı verilerek proğramın adına ve şanına leke getirecek durumu bize yaşatmaları maksadına ulaşmış görünüyor. Bu topluluk köyümüze misafir olarak ziyaretçi olarak gelmediğinin kanısı, gurubun bazı basın aracılığı ile okuduğum yazılarından anlaşılmaktadır.

 

15. sine gelmiş olan Hacı Abdullah Halife anma günleri bu gün olduğu gibi gelecek yıllarda da adına ve namına yakışır şekilde, maneviyatı üstün gören kişilerin katılımlarıyla devam edeceğine inanmaktayım, proğramın bu şekilde sabote edilmesi maksatlı olduğu anlaşılmış olup her kim ki maksadını aşan görüş ve fikir beyan ettiyse kendilerini kınıyorum. Böyle bir proğrama kendi fikirlerince renk getirdiğini zannedenler ilerde ne kadar yanıldıklarını böyle manevi önderlerin şefaahatinden ne bu dünyada nede öbür dünyada bir fayda ve rant devşiremediklerini göreceklerdir.

 

Malum topluluk herkimden nasıl kiminle konuşma yetkisi aldıysa da, sağa sola onu bunu çamur atmak yerine, anma programın önemine o zatın yaptığı ve bıraktığı eserler üzerine yapılacağını düşünmüş olabilir. Bu iyi niyetin,  kendini üstün göstermeye çalışan gurubun

bölgemizin ileri gelenlerine de dil uzatmasını gerektirmez. haddi de değildir. hakları hiç mi hiç yoktur.

 

16.geleneksel Hacı Abdullah halife anma günleri yine kendine özgü manevi hava içersinde

ecdada namına yakışır şekilde gerçekleştirileceğinden kimsenin şüphesi olmasın, saygılarımla eski başkan.

 

 3989 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

     22/10/2013 22:34

belkide ben yanılıyor olabilirim başkaları daha iyi görmüş olabilir sadece benim görüşüm,iyi olduğunu düşünen varsa özür diler başımın üstünde taşırım.
mehmet şen

Yazarın diğer yazıları

tekkeli olmak - 28/03/2012
böyle olur tekkelinin gecesi.
NAMAZ VAKTİ
DERNEK BAŞKANIMIZ
ERHAN GÜVENOĞLU
7.BAŞKANIMIZ
Saat
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.75305.7761
Euro6.32866.3540
Site Haritası
Videolar
GÖNÜL DOSTLARIMIZ

 

 

radyo